A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: strpos(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior

Filename: MX/Router.php

Line Number: 240

Backtrace:

File: /home4/ursascie/fabrikalalka.pl/application/third_party/MX/Router.php
Line: 240
Function: strpos

File: /home4/ursascie/fabrikalalka.pl/application/third_party/MX/Router.php
Line: 72
Function: set_class

File: /home4/ursascie/fabrikalalka.pl/index.php
Line: 312
Function: require_once

Fabrika Lalka - Lalki waldorfskie - Amelia z Jabłkowego Sadu, lalka waldorfska

Amelia z Jabłkowego Sadu, lalka waldorfska

« wróć

Amelia wbiega do domu I sięga po wiklinowy koszyczek. Jest już wieczór i na dworze robi się przyjemnie chłodno po całym upalnym dniu. Na wszelki wypadek bierze też miękki szalik, którym otula ramiona. Szalik jest zapinany na czerwony guziczek w kształcie jabłuszka i dlatego Amelia tak go lubi. Celem wieczornego pośpiechu jest wycieczka do sadu. Amelia dostała specjalne pozwolenie od sąsiadki żeby wieczorami zbierać opadłe za dnia z drzew owoce. To takie przyjemne biegać wśród równych alejek niewysokich drzewek, a wszędzie dookoła leżą jabłka. Amelia podbiega do jednego i bierze w rączki. Przytula owoc do nosa i głęboko wciąga powietrze. To będzie jej smakować, ma słodki zapach, a skórka dobrze przylega do miąższu. Amelia wrzuca jabłuszko do koszyczka i biegnie dalej ogrodową alejką. Zanim zdąży wrócić drugą stroną do domu, jej koszyczek będzie pełen owoców. Mama na pewno ucieszy się i będą mogły razem usiąść i upiec Najpyszniejszą Szarlotkę na Świecie. Obowiązkowo z cynamonem. Wieczorem, gdy już będzie się ściemniało, usiądą na werandzie, zjedzą po kawałku ciasta i popiją szklanką ciepłego mleka. Miły wieczór, prawda?

Amelia to 30 cm lalka waldorfska. Ma włosy zrobione z moherowej włóczki i uczesane w dwa małe koczki. Włosy z przodu zaczesałam jej na czoło i ułożyłam tak, żeby przypominały grzywkę. Amelia ma brązowe oczy i delikatny uśmiech. Przypomina mi filmową Amelię, z tajemniczym uśmiechem i zachwytem prostymi rzeczami w oczach. Takimi jak na przykład jabłka.

Amelia ma bawełnianą sukienkę w blado różowym kolorze w delikatne różyczki. Do kompletu nosi dwustronny kapelusik, wiązany z tyłu. Ozdobiony jest uroczą wstążką w haftowane pastelowe kwiaty. Amelia ma także miękkie, dzianinowe spodenki z całym mnóstwem falbanek na pupie. Jej buciki i kołnierzyk zostały zrobione na szydełku z miękkiej i ciepłej alpaki. Nie będzie jej zimno nawet w chłodne letnie wieczory. 

Amelia szuka nowego domu. Cena Amelii razem z ubrankami to 350 zł plus koszty przesyłki. Jeśli chcesz dać małej Amelce dom, proszę o kontakt na adres: fabrikalalka@gmail.com

Amelię można znaleźć także w moich sklepach na Dawandzie: pl.dawanda.com/shop/FabrikaLalka 

oraz na Etsy: www.etsy.com/shop/FabrikaLalka

A więcej zdjęć Amelii znajduje się w Galerii Lalek i Galerii Ubranek.