A PHP Error was encountered

Severity: 8192

Message: strpos(): Non-string needles will be interpreted as strings in the future. Use an explicit chr() call to preserve the current behavior

Filename: MX/Router.php

Line Number: 240

Backtrace:

File: /home4/ursascie/fabrikalalka.pl/application/third_party/MX/Router.php
Line: 240
Function: strpos

File: /home4/ursascie/fabrikalalka.pl/application/third_party/MX/Router.php
Line: 72
Function: set_class

File: /home4/ursascie/fabrikalalka.pl/index.php
Line: 312
Function: require_once

Fabrika Lalka - Lalki waldorfskie - Co daje dziecku lalka?

Co daje dziecku lalka?

« wróć

Co daje dziecku lalka?

Lalki waldorfskie mają swój niepowtarzalny urok. Mają delikatne, okrągłe buzie, lekko zaznaczone oczy, usta i nos. Takie oblicze nie sugeruje charakteru ani emocji, dzięki czemu dziecko może nadać lalce osobowość, wyobrazić sobie jaka naprawdę jest i co czuje w danej chwili.

 

Lalka waldorfska ma być przyjacielem dziecka i powiernikiem dziecięcych sekretów. Dlatego tak ważne jest, żeby lalkę miło się przytulało. Lalki waldorfskie są miękkie i ciepłe. Runo owcze z którego są wykonane z czasem absorbuje zapach domu, sprawiając, że lalka pachnie domownikami i bezpieczeństwem. Taka lalka stanie się towarzyszem ważnych momentów w życiu dziecka.

Ludzkie proporcje lalki, wyglądem przypominającej „małego człowieka”, ułatwiają dziecku zabawę poprzez odgrywanie różnych ról. Dzięki niej dziecko uczy się, jak opiekować się drugą osobą, troszczyć się i dbać o nią. Lalka pobudza wyobraźnię dziecka, rozwija fantazję i wrażliwość, uczy odpowiedzialności, ułatwia wyrażanie emocji, kształtuje uczucia. Lalka uczy umiejętności społecznych i jest praktycznym narzędziem do rozwijania zdolności manualnych: trzeba ją ubrać, uczesać i animować podczas zabawy.

Lalki szmaciane, takie jak waldorfskie, były i często nadal są szyte przez mamę albo babcię. Taka zabawka jest tym bardziej wyjątkowa, gdyż dziecko może obserwować jak jest wykonywana, a nawet pomagać przy jej powstawaniu. Dzisiaj nie zawsze jest to możliwe. Może brakować nam czasu, zdolności czy doświadczenia.

 

Jeśli jednak cenimy sobie wyjątkowe, naturalne zabawki i chcemy, aby nasze dziecko dzieliło nasz entuzjazm, warto opowiedzieć mu o procesie tworzenia lalki. Dzięki temu będzie wiedzieć ile wysiłku potrzeba, aby powstała taka zabawka. Lalki wykonywane na specjalne zamówienie, „rodzące się” dzięki twórczej pracy mają swój własny charakter i historię. Nowa mama lub tata takiej lalki może być dumny z posiadania niepowtarzalnego przyjaciela i towarzysza zabaw